Sportovní povrchy

Nabízíme širokou škálu sportovních povrchů do vnitřních i venkovních sportovišť. Ve vnitřních halách a tělocvičnách jsou to nejčastěji moderní dřevěné podlahy, na venkovní sportoviště pokládáme hlavně umělou trávu s křemičitým vsypem. Realizujeme více různých druhů této umělé trávy, s vhodným výběrem Vám rádi pomůžeme.

Mezi nejčastěji využívané sportovní povrchy patří:

Umělý trávník

Jedná se o nejpopulárnější alternativu povrchu vhodnou zejména na tenisové kurty, na školní hřiště, na víceúčelové hřiště a fotbalová hřiště. Výstavba hřišť s umělým trávníkem je velmi ekonomická a rychlá. Důežitým prvkem pro veškeré druhy povrchů  je správný podklad. Pokud je podloží umělého trávníku ve správné skladbě a je odváděna srážková voda z podloží, stává se umělý trávník nejlepší variantou pro sportovní stavby.

umělý trávník

Umělé trávníky se pokládají jak na asfaltový nebo betonový podklad, tak i na nestmelenou konstrukční vrstvu jako je drcené kamenivo, které má ze zmiňovaných podkladů nejnižší pořizovací náklady. Životnost je podle podmínek kolem 10 let. Životnost lze prodloužit správnou údržbou, kterou pro Vás naše firma zařídí.  Povrch lze užívat celoročně, v zimě je možno dokonce hřiště s tímto povrchem zaledovat a vytvořit kluziště. Součástí zaledování musí být mantinely. Umělý trávník je opatřen složkou odolnou proti vlivu UV záření a stabilizaci vláken. Použití povrchu je možné jak pro venkovní účely, tak do přetlakových i pevných hal. Barevné kombinace umožní pestré provedení a zakomponování do terénu dle typu lokality a dle typu sportovního využití. Lajnování se provádí pomocí vyřezání a vlepení stejného typu trávníku s odlišnou barvou.

Pro výplň umělých trávníků se používá písková výplň – křemičitý písek, za účelem znehybnění a zvládnutí zátěže povrchu. Písek musí být kulatý, bez ostrých hran. Pro fotbalové projekty se nejčastěji používá písek společně s dalším zásypem (SBR, EPDM, korek apod.) a to díky lepším vlastnostem a šetrnosti ke kloubům uživatelů. Pro tenisová a multisportovní hřiště se používá písek samotný.

Nejoblíbenější sportovní povrch pro různé druhy sportovišť (tenisové kurty, nohejbal, míčové a školní hry, víceúčlová hřiště) mezi výhody patří celoroční provoz, nízké náklady na údržbu trávy, komfortní hra, dlouhá životnost.

Umělý trávník . hříště Sedliště

 

Polyuretanové povrchy  

Sportovní polyuretanový povrch je elastický povrch složením PUR/EPDM granulátu. Finální povrch je trvale elastický a zajišťuje vhodnou absorpci nárazů a ideální podmínky pro sportovní aktivity jako je tenis, basketbal, futsal, florbal, často se využívá pro víceúčelová hřiště. Nejčastěji se polyuretanový povrch využívá pro atletické dráhy, je odolný proti poškození atletickými tretami. Polyuretan je voděpropustný, vykazuje vysokou stabilitu vůči UV záření a je odolný vůči povětrnostním vlivům. Standardní barevné provedení je v cihlové červené, nabízí se i celá řada jiných barevných provedení.

 

Polyuretanový povrch může být jednovrstvý nebo dvouvrstvý. Jednovrstvý je tvořen vrstvou plnobarevným EPDM gumovým granulátem s porézní vrstvou a používá se pro atletické ovály. Tloušťka je standardně 11 mm.

Dvouvrstvý polyuretanový povrch je tvořen ze spodu vrstvou z černého gumového granulátu SBR a polyuretanového pojiva . Na spodní vrstvu je následně nanesena finální svrchní vrstva plnobarevného EPDM gumového granulátu a polyuretanového pojiva. Tento sportovní povrch je využíván pro víceúčelové hřiště, školní hřiště, tenisové kurty, fotbal, basketbal, nohejbal, volejbal, atd. Tloušťka je standardně 13 mm.

Víceúčelové hřiště Sedliště

Antuka

Tenisový antukový povrch je tvořen z čistých nezávadných cihelných drtí a s poměrem několika funkčních příměsí, které spolu vytváří pevný, vodopropustný homogenní sportovní povrch. Antuka je nejpomalejší tenisový povrch s výbornými vlastnostmi (absorbuje vodu rychleji než okolí). Je pórovitá, pružná a velmi dobře propouští dešťovou vodu. Antuka je také často využívána na stavbu volejbalových a nohejbalových hřišť. Pro zachování rovného povrchu se musí pravidelně antukové kurty válcovat.

Červený antukový povrch je typický pro tenis. Patří mezi oblíbené povrchy zejména díky pružnosti, výborné absorbci nárazu a šetrnosti k pohybovému aparátu hráčů. Další výhodou antukových kurtů je ideální a přesný odraz ve všech místech hřiště, nenáročná údržba, dlouhá hrací sezóna. Zapotřebí je kropení povrchu. Životnost povrchu je při správné údržbě i několik desítek let. Povrch je vhodný na venkovní kurty ale i do nafukovacích a pevných hal.

Jako pod každým sportovním povrchem, tak i pod antukou musí být vytvořena drenážní odvodňovací vrstva. Finální vrstva antuky musí být stejnoměrná ve vrstvě 1,5 až 2 cm. Lajnování může být ruční pomocí lajnovacího stroje, který vsypává na antuku vápno. Další možnost je vložení umělých lajn, které jsou trvalé a tím zaručují vyšší efektivitu.

 

 

Doplňkovou službou k nabídce sportovních povrchů je jejich údržba. Kontaktujte nás a my se o údržbu povrchů vašich hřišť postaráme. Odborně a spolehlivě.

Těšíme se na případnou spolupráci!

Stavby na klíč

Stabilní tým

15 let zkušeností

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

...nebo nás přijďte navštívit

Mapa realizovaných staveb v ČR